top of page


,,Kreatywność w edukacji jest obecnie tak ważna, jak umiejętność czytania oraz pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie.'' Ken Robinson


Kreatywne podejście to nieodłączny element skutecznej edukacji językowej. Realizowane poprzez szereg angażujących technik i sposobów, daje gwarancję szybszych efektów naszych Uczniów poprzez wyzwalanie zainteresowania i aktywnego uczestnictwa w zajęciach językowych. Realia, czyli autentyczne przedmioty z życia codziennego to świetna alternatywa dla tradycyjnej formy prezentacji nowego materiału. Są świetnym pomysłem na naukę zarówno dla młodszych, jak i starszych Uczniów.


W Creative English - kreatywna szkoła języka angielskiego realia stosowane są pod trzema postaciami:


1. MATERIAŁU AUTENTYCZNE (AUTHENTIC MATERIALS)

Znane również jako materiały oryginalne lub źródłowe, stanowią wszelkie publikacje napisane przez native speakerów, skierowane również dla native speakerów. Są to przede wszystkim: artykuły w prasie codziennej, magazynach, filmy na Youtube lub długometrażowe filmy na Netflixie, podcasty, wykłady i prezentacje, anglojęzyczne ulotki, pieniądze, banknoty, bilety do kina, bilety lotnicze, czy też karty menu. Jednym słowem wszystko, co zawiera słowo pisane lub mówione w języku angielskim, z późniejszą możliwością efektywnego zastosowania podczas lekcji językowych.

Materiały autentyczne są nieocenione podczas lekcji języka angielskiego, gdyż pozwalają na kontakt z naturalnym, żywym językiem. Co więcej, są źródłem wiedzy dotyczącej kultury krajów anglojęzycznych, przez co rozwijają nie tylko językowe, lecz również ogólne kompetencje Uczniów. Ich wykorzystanie zdecydowanie zwiększa atrakcyjność zajęć w różnych grupach wiekowych.


2. AUTENTYCZNE PRZEDMIOTY

Używane do zobrazowania tematu lekcji oraz słownictwa - zamiast wydrukowanych zdjęć, bądź obrazków, prawdziwe rzeczy z otaczającego nas świata np. podczas lekcji o owocach - prawdziwe owoce, podczas lekcji o zabawkach - prawdziwe zabawki, podczas lekcji o ubraniach - prawdziwe ubrania. Realia umożliwiają lepsze zapamiętywanie nowego materiału ze względu na aktywację większej ilości zmysłów - możliwość dotyku, poczucia zapachu, zamiast wyłącznie wzrokowego zapamiętywania materiału. Ich wykorzystanie podczas zajęć ponownie zwiększa atrakcyjność, a tym samym zaangażowanie i motywację Uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.


3. PRAWDZIWE PRZEDMIOTY NIE ZWIĄZANE BEZPOŚREDNIO Z TEMATEM LEKCJI Ułatwiające naukę innego poprzez ich kreatywne zastosowanie - np. pudełko i maskotka służące do nauki przyimków: The toy is on the box, the toy is under the box, the toy is in the box. Kolejny przykład to kubeczki służące do nauki liczenia lub kolorów, układanie wieży z kubeczków z określaniem poszczególnych kolorów jej pięter. Odpowiednie i przemyślane stosowanie tej metody z łatwością zachęci do nauki nawet najbardziej zdemotywowanych Uczniów.


Pracując na materiałach autentycznych z Uczniami na wyższych poziomach zaawansowania, zyskujemy dodatkowo jeszcze kilka cennych zalet. Materiały autentyczne to język naturalny, który nie jest uproszczony lub dostosowany do danego poziomu. Dzięki temu Uczniowie uczą się rozumienia i używania naturalnego języka. Materiały autentyczne są często bardziej interesujące niż teksty przygotowane na potrzeby danego tematu lekcji. Poruszają aktualne tematy, przez co wyzwalają większe zainteresowanie. Co więcej, pozostawienie Uczniom wyboru co do doboru tematyki oraz konkretnych tekstów, daje im poczucie kontroli oraz realnego wpływu na przebieg danej lekcji, gdy samodzielnie szukają dostępnych materiałów autentycznych w anglojęzycznych gazetach lub na Youtubie.


Efektywne nauczanie języka angielskiego to nieustanne poszukiwanie nowych, bardziej efektywnych i przemawiających do zainteresowań Uczniów rozwiązań dydaktycznych. Materiały autentyczne lub realia są świetnym sposobem na urozmaicenie lekcji języka angielskiego. Jeśli zależy Wam na profesjonalnym, nowoczesnym i ciekawym podejściu do efektywnej nauki, zapraszamy do Creative English - najlepszej szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Toruniu.

Comentários
,,Kreatywność w edukacji jest obecnie tak ważna, jak umiejętność czytania oraz pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie.'' Ken Robinson


Kreatywne podejście to nieodłączny element skutecznej edukacji językowej. Realizowane poprzez szereg angażujących technik i sposobów, daje gwarancję szybszych efektów naszych Uczniów poprzez wyzwalanie zainteresowania i aktywnego uczestnictwa w zajęciach językowych. Realia, czyli autentyczne przedmioty z życia codziennego to świetna alternatywa dla tradycyjnej formy prezentacji nowego materiału. Są świetnym pomysłem na naukę zarówno dla młodszych, jak i starszych Uczniów.


W Creative English - kreatywna szkoła języka angielskiego realia stosowane są pod trzema postaciami:


1. MATERIAŁU AUTENTYCZNE (AUTHENTIC MATERIALS)

Znane również jako materiały oryginalne lub źródłowe, stanowią wszelkie publikacje napisane przez native speakerów, skierowane również dla native speakerów. Są to przede wszystkim: artykuły w prasie codziennej, magazynach, filmy na Youtube lub długometrażowe filmy na Netflixie, podcasty, wykłady i prezentacje, anglojęzyczne ulotki, pieniądze, banknoty, bilety do kina, bilety lotnicze, czy też karty menu. Jednym słowem wszystko, co zawiera słowo pisane lub mówione w języku angielskim, z późniejszą możliwością efektywnego zastosowania podczas lekcji językowych.

Materiały autentyczne są nieocenione podczas lekcji języka angielskiego, gdyż pozwalają na kontakt z naturalnym, żywym językiem. Co więcej, są źródłem wiedzy dotyczącej kultury krajów anglojęzycznych, przez co rozwijają nie tylko językowe, lecz również ogólne kompetencje Uczniów. Ich wykorzystanie zdecydowanie zwiększa atrakcyjność zajęć w różnych grupach wiekowych.


2. AUTENTYCZNE PRZEDMIOTY

Używane do zobrazowania tematu lekcji oraz słownictwa - zamiast wydrukowanych zdjęć, bądź obrazków, prawdziwe rzeczy z otaczającego nas świata np. podczas lekcji o owocach - prawdziwe owoce, podczas lekcji o zabawkach - prawdziwe zabawki, podczas lekcji o ubraniach - prawdziwe ubrania. Realia umożliwiają lepsze zapamiętywanie nowego materiału ze względu na aktywację większej ilości zmysłów - możliwość dotyku, poczucia zapachu, zamiast wyłącznie wzrokowego zapamiętywania materiału. Ich wykorzystanie podczas zajęć ponownie zwiększa atrakcyjność, a tym samym zaangażowanie i motywację Uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.


3. PRAWDZIWE PRZEDMIOTY NIE ZWIĄZANE BEZPOŚREDNIO Z TEMATEM LEKCJI Ułatwiające naukę innego poprzez ich kreatywne zastosowanie - np. pudełko i maskotka służące do nauki przyimków: The toy is on the box, the toy is under the box, the toy is in the box. Kolejny przykład to kubeczki służące do nauki liczenia lub kolorów, układanie wieży z kubeczków z określaniem poszczególnych kolorów jej pięter. Odpowiednie i przemyślane stosowanie tej metody z łatwością zachęci do nauki nawet najbardziej zdemotywowanych Uczniów.


Pracując na materiałach autentycznych z Uczniami na wyższych poziomach zaawansowania, zyskujemy dodatkowo jeszcze kilka cennych zalet. Materiały autentyczne to język naturalny, który nie jest uproszczony lub dostosowany do danego poziomu. Dzięki temu Uczniowie uczą się rozumienia i używania naturalnego języka. Materiały autentyczne są często bardziej interesujące niż teksty przygotowane na potrzeby danego tematu lekcji. Poruszają aktualne tematy, przez co wyzwalają większe zainteresowanie. Co więcej, pozostawienie Uczniom wyboru co do doboru tematyki oraz konkretnych tekstów, daje im poczucie kontroli oraz realnego wpływu na przebieg danej lekcji, gdy samodzielnie szukają dostępnych materiałów autentycznych w anglojęzycznych gazetach lub na Youtubie.


Efektywne nauczanie języka angielskiego to nieustanne poszukiwanie nowych, bardziej efektywnych i przemawiających do zainteresowań Uczniów rozwiązań dydaktycznych. Materiały autentyczne lub realia są świetnym sposobem na urozmaicenie lekcji języka angielskiego. Jeśli zależy Wam na profesjonalnym, nowoczesnym i ciekawym podejściu do efektywnej nauki, zapraszamy do Creative English - najlepszej szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Toruniu.

Comentários


Projekt bez tytułu (45).png

BLOG Creative English

Kreatywna_szko%25C3%2585%25C2%2582a_j_ed
Kreatywna_szko%25C3%2585%25C2%2582a_j_ed
Kreatywna_szko%25C3%2585%25C2%2582a_j_ed
Kreatywna_szko%25C3%2585%25C2%2582a_j_ed
bottom of page